Dá se to považovat za štěstí?

10. května 2018 v 21:36 | Madie |  Témata týdne
Did you miss me?
Zdálo se mi to delší, ale vypadá to, že jsem zmizela pouze na necelý měsíc. Bohužel se ale za ten měsíc stalo více věcí, než bych očekávala.


Tou první je, že jsem se konečně rozhoupala opustit skály, tedy alespoň, co se týče vztahu milostného, avšak můj bývalý přítel je stále jediným člověkem, kterému věřím a můžu se mu svěřit, i když se pomalu dostávám do své předchozí fáze, kdy si věci řeším pouze sama za sebe. Oba jsme ovšem stáli o přátelství, protože nechceme příjít o někoho, kdo byl a stále je pro nás velice důležitý. Každopádně, už kvůli jeho štěstí, doufám, že se brzy posune dál.
Jak se cítím já? No šťastná nejsem, to Vám povím. Víte, pořád mi trochu nedochází, že jsem vlastně sama. Že jsem nezadaná. Ale dnes, když jsem s ním a jeho spolubydlícím, který je jedním z mých dalších přátel, byla na kávě a ve městě, tak trochu mi to v průběhu toho setkání pomalu docházelo. A rozhodně jsem nebyla šťastná. Vlastně jsem se cítila příšerně, ale jsem mistr masek, takže jsem to na sobě nedala znát. Chybí mi, ale vím, že to pro mě i pro něj bude časem lepší.
Také jsem za tu dobu, co jsem se tady na blogu neobjevila, přečetla celou šestidílnou ságu Vampýrské akademie. Byly to knihy mého období na základce i na střední, četla jsem je už tolikrát, ale uběhla od toho celkem dlouhá doba a já se divila, jak snadno mě to do svého příběhu opět zatáhlo. Četla jsem to pro inspiraci, protože jsem nedávno vymyslela mnohem více funkční příbeh pro svou plánovanou knihu a styl psaní Richelle Mead, která moje oblíbené knihy napsala, považuji za vlastní více než bych čekala. Je mojí múzou už velice dlouho a já se konečně cítím dostatečně odvážná, abych se odhodlala vrhnout do tak složitého úkolu, jako je napsat knihu.
To mé čtení tedy považuji za velice šťastnou záležitost a nadcházející psaní mé knihy též. Ani nevíte, jak se na to těším.
Bohužel, co je nešťastné a trochu bláznivé, nežiju v realitě. Měla jsem tyto stavy před dvěmi lety, kdy jsem ještě byla duševně nevyrovnaná ze záležitosti s mým prvním bývalým. V mé hlavě existuje alternativní vesmír, který je natolik detailně vytvořený, že zapomínám na skutečnosti, které jsou kolem mě. Bohužel ale, když jsem s lidmi, vesmír se stáhne a já mám špatné myšlenky. Naštěstí mě naprosto opustily nápady jako opíjení, cigarety a sebevražda. Na to jsem se začala mít moc ráda.
Víte, můj mozek v poslední době pracuje na plné obrátky, za což můžou i prášky, které beru na podpoření mozkové činnosti, mám sice trochu strach, jaké můžou být dlouhodobé vedlejší účinky, ale momentálně mi to přijde jako malá starost. Až to přijde, vypořádám se s tím. Ale cítím se být nakloněna k nějaké vyšší síle, co mě pohání kupředu. Není to Bůh. Stále se považuji za agnostika. Ale tohle je něco mnou vytvořené. Což je další bláznivá věc, ale cítím se natolik příčetná, že to nejspíš bude pouze způsob, jak se vyrovnávat s realitou.
Chybí mi Popelka, to Vám povím. Mám trochu obavy, co se s ní mohlo stát, ale nejspíš prostě nemá čas.
A co je další nešťastná věc? Moje matka. Řeknu Vám, dozvědět se ve dvaceti letech, díky všemožným důkazům a teoriím, že vlastně lituje Vašeho narození, protože si ještě chtěla užívat s chlapama, to je vskutku demotivující. Navíc když Vás považuje za neschopnou, nezodpovědnou a hloupou osobu, která není schopná rozumného uvažování. Jakože mami, fakt nejsem hloupá, abych spala s chlapem, a nechala si nešťastnou náhodou udělat dítě. Fakt ti dík za tvojí důvěru ve mně.
Momentálně opravdu nemám zájem o sex s nikým.
Chci se soustředit pouze na sebe a na svojí knihu. Na splnění svého velkého snu.
Takže, co je podle mě štěstí? Že se ještě dokážu na svět dívat s úsměvem. A že věřím, že vše nakonec bude dobré. Pro všechny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 11. května 2018 v 10:45 | Reagovat

Jej, tak to jsi skutečně měla (a máš) těžké období... snad ti tedy ale kniha vynahrazuje vše to špatné (zejména trable s rodiči jsou opravdu velmi těžké) a bude ti dělat jen radost. Držím palce, ať ti to jde a vše se v dobré obrací :-)

2 Madie Madie | E-mail | Web | 11. května 2018 v 10:53 | Reagovat

[1]: Moc ti děkuji za podporu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama