Co se stalo nevylučitelnou součástí mého života...

12. května 2018 v 23:18 | Madie |  Ze života
SPOILER ALERT - THE BIG BANG THEORY/YOUNG SHELDON

Víte... za tu dobu, co bydlím sama, ve velkém městě a jsem naplno pracujícím občanem své země, jsem měla velké potíže udržet si koníček. Přestala jsem číst, nebyl na to kvůli práci čas ani energie. Veškerý svůj čas jsem dělila mezi svůj (teď už bývalý) vztah, práci a spánek. Nekreslila jsem, neučila se vařit, jen jsem přežívala svůj stereotyp ze dne na den.
Přes to všechno jsem si ovšem našla něco, co mě už přes rok zabavuje ve chvilkách klidu či při činnostech, při kterých nemusím dávat extra pozor (žehlení vlasů, líčení, vaření,...). A i když už teď mám novou práci a zase jsem začala dělat něco produktivního se svými zálibami, tato věc mě doprovází neustále. Usínám při ní, vlastně bych bez ní usnout nedokázala. Občas, když se probudím uprostřed noci ze zlého snu, musím si pustit jeden díl, abych mohla v klidu pokračovat ve spánku.
Teorie velkého třesku je seriál, který určitě většina z Vás zná. Pojednává o dvou spolubydlících, Sheldonovi a Leonardovi, kteří mají dva kamarády, Howarda a Raje, a sousedku přes chodbu, Penny. Postupem času se nedílnou součástí příběhu stává i Howardova partnerka, Bernadett a Sheldonova partnerka Amy. Další důležitou postavou byl mohl být i Stuart, majitel obchodu s komiksy.
V seriálu si zahráli i další slavní herci jako: Will Wheaton (Star Trek), Arthur Jeffries (profesor Proton), James Earl Jones (hlas Darth Vadera), Steve Wozniak (spoluzakladatel Apple) nebo dokonce v posledním díle Mark Hamill, představitel Luka Skywalkera z Hvězdných válek.
Jak už jsem řekla, není den, v posledním roce a půl, kdy bych neviděla alespoň jeden díl Teorie, ano, mimořádně se stalo, že jsem skutečně musela usínat bez něj, ale to jsem přespávala u přítele. A to jsou jen čtyři noci, myslím.
Cítím se se všemi postavami šťastná a jako doma.
A víte, co je nejhorší?
Včera jsem shlédla poslední díl předposlední série, kde se odehrála dlouho očekávaná svatba Amy a Sheldona, která se stala tou nejhezčí svatbou, jakou jsem kdy viděla, včetně těch dvou, které jsem viděla naživo, ty vlastně za nic nestály.
Další série, ba co víc, poslední dvanáctá série začne nejspíš vycházet za 135 dní, v září. A bude opravdu poslední.
Dnes jsem shlédla poslední díl první série Mladého Sheldona, což je spin-off na Teorii, a je to seriál o dětství Sheldona Coopera.
Na konci tohoto dílu jsme mohli vidět první sepsanou smlouvu mezi lidmi, kterou Shelly vytvořil. A Jim Parson, představitel dr. Coopera v Teorii a také hlasový doprovod v Mladém Sheldonovi nám tam pověděl následující slova: "Od té doby jsem sepisoval smlouvy se všemi. Se svými spolubydlícími, se svou ženou, a dokonce se svými dětmi." A já opět plakala. Bylo to tak dojemné a krásné. A já se nemůžu smířit s tím, že ten seriál opravdu brzy skončí.
Ačkoliv, pro mě nekončí nikdy, víte? Všechny série už jsem shlédla dohromady tak třicetkrát, možná víc, netuším. Ještě rok a budu to umět nazpaměť i pozpátku.
Přeji krásnou noc Vám všem, já se jdu dívat. Jako vždy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 14. května 2018 v 8:40 | Reagovat

Myslím, že ti rozumím. Když mám horší náladu nebo jsem ve stresu, také zpravidla sáhnu po Big Bang Theory. Do konce jsem ji tedy nedokoukala, skončila jsem někdy v sedmé sérii, kdy už mi to přišlo opravdu špatné, ale zato cyklím první čtyři série stále dokola :-) Je na tom něco dokonale uklidňujícího.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama