Uvězněna

10. dubna 2018 v 18:51 | Madie |  Témata týdne
Stalo se Vám někdy, že se Váš mozek a Vaše srdce chovaly naprosto iracionálně? Určitě ano. A stalo se Vám to někdy desetkrát během tří měsíců a pokaždé při té samé situaci?
Možná? No mně každopádně a řeknu Vám, není to nic příjemného. Po prvním třech případech to dopadne tak, že začnete absolutně pochybovat o zdravém úsudku, který jste si do teď vychvalovali. Je to jako být uvězněn mezi dvěma nepohyblivými skálami. A nemoci ven. V každém tom případě se Vám točí hlava a nevíte, co je pro Vás nejlepší. Neskutečné rozhodování. Zůstat či se pokusit odejít? Jistě, zůstat je jistě jednodušší, pro obě strany. Pro Vás i pro skály. A skály Vás prosí, abyste zůstali. A Vy po tom skutečně toužíte, protože o ně nechcete přijít.
Ale někdy takové vztahy přinášejí příliš velké oběti a Vy už se cítíte prázdní a jako by z Vás život všechno vyrval. Jste vyšťaveni, přesto chcete zůstat na místě přes veškerou bolest. A skály jsou Vám vděčné a slibují Vám, že budou vyšší a mohutnější a že se o ně budete moci opřít. A ono to skutečně začíná vypadat působivě a Vy získáte dojem, že vše bude lepší. A tady vítězí Cit, který Vás posílí naivitou. A Rozum si říká: "Pročpak se stále snažíš? Stojí to za ten pád, který bude následovat?"
A Cit Vám do druhého ouška šeptá: "Ano, ovšemže stojí. Bez skal bys byla sama. Byla bys volná a sama. A nikdo nechce být na světě sám."
A skály? Ty se prvních pár dní skutečně zdají jiné a lesklejší, ale přijde den, kdy se k Vám obrátí zády a nejsou tu pro Vás, jen jedna pro druhou. A Vy tam jen stojíte a jste uvězněni a jen sledujete skály růst, ale ne pro Vás.
Znáte ty anděly? Sedí Vám na rameni a šeptají sladká slova útěchy. A znáte toho Ďábla? Ten Vám nesedí na rameni. Stojí vedle Vás a dýchá Vám na krk.
Tak jak si získat skály natolik, abyste mohli žít ve spřízněném a dlouhém životě? A jak zničit toho Ďábla? Uvědomí si někdy skály, že tam u nich stojíte a neděláte nic jiného? Hladovíte a žízní trpíte, abyste mohli být s nimi? A oni Vás stále nechápou. Vás a Vaši nezměrnou lásku.
A jestli někdo pochopí tyhle moje bláboly, budu na něj hrdá a získá můj respekt.
Děkuji za pozornost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tenal Tenal | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 16:12 | Reagovat

Lidé jsou neschopni přerušit ty bolestivé vztahy ze strach z nového, z lásky ke starému, z tisíce důvodů, i když to bolí... Nikdo nechce být sám, ale upřímná samota je čistá. To ale záleží na člověku, co si zvolí... Zda má sílu té pravdě čelit. Pokud skály nestojí pro tebe, tak je opusť a pospěš si, než se z tebe stane někdo... Něco co nedokáže stát.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama