Maska? A pro zbabělce?

11. března 2018 v 9:36 | Madie |  Témata týdne
Krásné dobré ráno,
dnes jsem se probudila plná energie. Dala jsem si ranní posilování, vyčistila zoubky a tak mě tak napadá, co napsat článek na to úžasné téma, na které jsem doteď neměla tu správnou skvělou náladu. Tak jí pojďme zničit!


...
Jak už jsem se zmínila v jednou komentáři na jiném blogu, nosím masku téměř celý svůj život. Jsem člověk, kterého podstatná většina mých známích nikdy nechápala a stále nechápou. Mám jiné názory a jiné sny a jiné představy o tom, co je správné a špatné. Většinou ohledně svých mimozemských myšlenek mlčím, ale když už vyjdou ven, setkávám se málokdy se souhlasným přijetím. Bohužel je tomu tak i ve vlastní rodině. Všechny rady, ať už od mámy nebo od táty, se většinou minuly účinkem a já jimi pohrdala, protože jejich způsob nebyl můj způsob. Proto jsem se později naučila si vše vyřešit sama. Upřímně, pamatuji si, že pokaždé, co jsem se řídila radou někoho jiného, to dopadlo špatně.
Umím lhát. Velice dobře. Pokud samozřejmě chci. Člověku, co o mně ví nejvíce, lhát nedokážu. Mohla bych, ale nechce se mi, protože nechci zničit jeho důvěru.
Mívám často špatnou náladu. A špatné pocity. Ale mám se svěřovat někomu, ke komu mám kupříkladu jen kolegiální vztah a nikdy mi nedal důvod mu důvěřovat? Ne. Neřeknu mu pravou podstatu toho, co mě trápí. Raději si vymyslím něco, co ho přiměje se mnou soucítit, ale už se nevyptávat. Nechci, aby o mě lidé věděli, jaká jsem.
A víte co? Možná jsem zbabělec. Ale nebojím se toho, že by mě nepřijali, nebojím se ani toho, co by si o mně mysleli. Nebojím se, vím, že mě nepřijmou. Takže moje zkušenosti mi velí, nasaď masku a ukaž jim, co v tobě není.
Je to jediný způsob, jak neztratit úplně všechny na světe. Protože pokaždé, co jsem blízkému člověku ukázala, kdo doopravdy jsem, bum bác, odešel. Pokaždé.
Protože lidi se bojí pravdy. Je to jejich strach číslo 1. Všichni se bojí toho, že zjistí, kdo doopravdy jsou. V tomhle zbabělec nejsem. Vím moc dobře, kdo jsem a jak se chovám. Vím, že je to pro mnohé špatné a je opravdu těžké najít někoho podobného, s kým bych si rozuměla.
Takže nevidím důvod proč bych měla být zbabělec kvůli tomu, že nechci, aby lidé věděli, jaká jsem a co si doopravdy myslím. Jsem tajnůstkář, ale ne zbabělec. Nezáleží mi na nich. Ale socializace je důležitá. Ukazovat všem pravdu, lidé by se mi stranili a já bych se z toho nejspíš zcvokla. Takže si jen myslím, že moje maska je taková ta hranice mezi příčetností a bláznovstvím.
Není to nic špatného, když vám to získá dobré postavení mezi lidmi. Jsem přátelská a usměvavá, vždy poradím a pomůžu. Jistě, myslete si to dál. Pche.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 11. března 2018 v 11:04 | Reagovat

Řekla bych, že v tom určitě nejsi sama. Je spousta lidí, kteří se nějak stydí za své skutečné já, bojí se nepřijetí od okolí a tak to radši potlačí a nasadí si tu masku, která všem vyhovuje...

2 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 12. března 2018 v 15:12 | Reagovat

Jak tak čtu tvůj blog... nečetla jsi knížku Život s vysokou inteligencí? Myslím, že bys v ní mohla najít nejednu velmi užitečnou informaci. Člověku, který si připadá jako totální mimozemšťan, může dost pomoct... pro mě to byla dost přelomová publikace.
Co se masek týče, domnívám se, že z dlouhodobého hlediska nemohou nikdy vést k dobrému. Přestat je nosit kolikrát znamená vyměnit lidi kolem sebe, to ano - ale pak začneš přitahovat jiný, zpravidla vhodnější typ lidí. A to za to stojí :-)

3 Madie Madie | Web | 12. března 2018 v 15:29 | Reagovat

[2]: Tu knížku si určitě zkusím najít, děkuji za tip.
A teď můžu jen čekat na nové lidi, protože všechny staré jsem odstřihla.

4 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 12. března 2018 v 16:27 | Reagovat

[3]: Tak to držím všechny palce!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama