Březen 2018

Myers-Briggsův test osobnosti

Středa v 18:48 | Madie |  Ze života
V poslední době jsem se hodně zaměřila na rozdělení osobností na 16 typů podle Myers-Briggsova škatulkování.
Test Vás rozdělí podle jistých kritérií a přidělí Vám čtyři písmena. Například, první písmeno bude buď I nebo E, podle toho jestli jste introvertní či extrovertní typ.
Vsadím se, že mnozí z Vás už si ten test dělalo, přesto sem přiložím odkaz, kde si test můžete udělat.
Zajímají mě Vaše výsledky, tak mi je pište do komentářů.
Můžeme o tom poté diskutovat.
Test najdete tady.

Moje paměť je mistr, ale ničí mi život

12. března 2018 v 14:07 | Madie |  Témata týdne
Už dlouho si říkám, že nechápu, proč zrovna já mám tak úžasnou dlouhodobou paměť. Vím už dlouho, že mám paměť na čísla. Pamatuji si telefonní číslo kamarádky ze základky.
Nedávno jsem se někde dočetla, že za vzpomínání a dlouhodobé zapamatování může část mozku zvaná prefrontální kortex. Kdybych měla možnost a kdyby to doktoři povolili a udělali mi magnetickou rezonanci hlavy, jistě by potvrdili, že je velký. Už spoustu mých blízkých mi tvrdilo, že mám šílenou paměť. Oproti mému příteli, který nemá moc dobrou krátkodobou ani dlouhodobou, je moje paměť přímo nadpozemská. Často nám to dělá problémy. Netvrdím, že si pamatuji vše, protože pokud se na něco nesoustředím a nezasáhne mě to, nemám tendenci na to v pozdějších chvílích myslet, ano, tak zapomínám.
Často se mi stává dokonce to, že si nějakou věc z minulosti vybavím jen čistě proto, že o něčem podobném mluvím. Ale není to, jako bych si vzpomněla, že se něco takového stalo, vybavím si to tak moc, že vidím barvy a vím, co ti lidé říkali a na jakém místě jsme zrovna stáli.
Život je pak složitý. Těžko se zapomínají křivdy, což znamená, že mám velké nesnáze v odpouštění. Občas si přeju na něco zapomenout, ale čím víc na tu událost myslím, tím víc se mi zapisuje do paměti.
Nepamatuji si ze své hlavy nic, co bylo před sedmým rokem mého života. Všechny vzpomínky v mém brzkém dětství obstarávají fotky. Období života, která mi nijak nezměnila chápání nebo názory, jsou taktéž skoro mrtvá. Nemyslím na ně.
Ale když jsem se rozešla s bývalým, vrátila jsem se k němu dvakrát. A víte proč? Byl všude kolem mě. Ale nebyli jsme spolu tak dlouho. Upřímně, skoro jsem ho za ten vztah neviděla. Ale moje city byly natolik velké, a moje bolest byla až tak silná, že mi ho všechno všude připomínalo. Víte, už je to přes dva roky, co s ním absolutně nejsem v kontaktu a stále mám problém s některými věcmi, které on měl třeba rád nebo co jsme dělali spolu. A to miluji úplně jiného člověka, tak nesmírně, že byste si mysleli, že moje nynější city na míle daleko přehluší vzpomínky na špatnou minulost. Ne.
A to není jediný člověk, kterého jen tak nevymažu. Je jich víc. Všichni mi nějak změnili život. Vím, že to se stává hodně lidem, že nezapomenou. Ale vím, že jsem se přes svojí minulost už přenesla. Vzpomínky mě ale pořád drží.
A nemusí jít ani o minulost. Můj přítel udělal dost hovadin. Už je nedělá a odčinil to tisíckrát. Přesto mi přijde, že jsem upnutá na všechno to zlé, co se nám dřív dělo. Věřím mu a přesto mi dělá problém mu občas uvěřit. Pamatuji si věci, které si on absolutně není schopný vybavit. Je to velká překážka a snažím se s tím naučit žít, ale je to těžké, když si vybavuji i chvíle, které by nemuseli být nijak důležité a závažné, ale jsou, protože mi přijde jako by se staly před týdnem.
Od svých sedmi let si pamatuji všechny silné i méně silné vzpomínky. Je možné, že tehdy to něco spustilo.
Moje paměť mi překáží. Ničí můj každodenní život. Ztrácím kvůli ní přátele.
Cokoliv vyprávím jednou, podruhé vyprávím úplně stejně, i ve stejné tónině.
Neřeknu vám, kdy se ta věc stala, vím ale přesně, jak se stala.
Je to normální?

Maska? A pro zbabělce?

11. března 2018 v 9:36 | Madie |  Témata týdne
Krásné dobré ráno,
dnes jsem se probudila plná energie. Dala jsem si ranní posilování, vyčistila zoubky a tak mě tak napadá, co napsat článek na to úžasné téma, na které jsem doteď neměla tu správnou skvělou náladu. Tak jí pojďme zničit!

Práce v obchodě se šperky aneb Jak se dostat do policejního auta

1. března 2018 v 22:55 | Madie |  Témata týdne
Víte... v mé práci je to jednoduché. Jsem tam krátce a už mám směny o samotě. V takových případech, pokud mám všechnu práci hotovou, vezmu tužku, blok a kreslím nebo píšu. Mohla bych si i číst, ale vzhledem ke svému (snad) dočasnému zádrhelu v knize, kterou píšu, se snažím jen tak si do bloku psát nápady a občasné povídky.
Dnešek byl náročný. Odpolední směny většinou bývají náročnější. Srovnat všechny vystavené prstýnky mi trvalo asi dvě hodiny. Přišly tři krabice plné zboží, které jsem musela vybalit a naskladnit. A do toho ty lidi, furt chtěli obsluhovat a pomáhat a bylo jich na čtvrtek až moc.
A pak, v půl osmé, vypadl v nákupním centru proud... A co se nestalo. Do obchodu mi vlítli lidi, které jsem přes veškerou svou snahu nepřesvědčila, aby přišli déle. Ve tmě hlídat, jestli někdo nekrade, jde opravdu těžce. Měla jsem tam nějakou slečnu, vypadala podezřele, ale nemohla jsem jí kvůli proudu a ostatním lidem věnovat plnou pozornost.
Když odešla, už jsem to neřešila. Ve spěchu jsem dodělala poslední úklid a uzavřela směnu na počítači. Vypla jsem světla a už už chtěla odcházet, když v tom... no hádejte, kdo mě přišel navštívit? Pan policista.
Našli prý nějakou zlodějku, jak krade oblečení a prý u ní našli i jedny naušnice od nás, ukázal mi fotku a já mu to potvrdila. Pak přišel i s kolegou a s tou holkou, samozřejmě, že to byla ta, na kterou jsem nemohla dávat pozor. Popotahovala. Nemá krást. Něco jsem s nimi pořešila, dala jim svoje číslo, a když odešli, vyrazila jsem na pozdější trolejbus.
Dojela jsem do cílové zastávky a začala volat s přítelem a helemese kdo to volá? Pan policista.
Že prý ty naušnice potřebují jako důkazný materiál a kdeže jsem, a já že už na cestě domů a oni, kde by mě jako mohli nabrat, že by je potřebovali, tak jestli by mi nevadilo, že bych se tam s nima ještě zastavila.... Idioti.
Tak jsem v zimě a mrazu čekala, než se pro mě uráčili přijet a odvezli mě zpět k obchodu pro blbý naušnice a pak zpátky domů. A teď jsem tady, doma, rozhořčená a furt zmrzlá...
Asi se to moc k tématu nehodí, ale nemůžu za to, dnešek byl prostě zajímavý a musím se s Vámi podělit.
Dobrou noc a dobrou chuť.